تبلیغات
.:: شعــر نو و عاشقانه ::. - شگفت انگیزترین و جالبترین افرادی كه به كما رفتند !!!
سه شنبه 22 شهریور 1390

شگفت انگیزترین و جالبترین افرادی كه به كما رفتند !!!

   نوشته شده توسط: saeid .m    

 

شگفت انگیزترین و جالبترین افرادی كه به كما رفتند !!!

 

www.iranvij.ir | گروه اینترنتی ایران ویج ‌

 

1- دختر كوچكی كه بعد از بیرون آمدن از كما آهنگ ماما میا را خواند

وقتی كه Layla Towsey بعد از بیماری مننژیت به كما رفت، خانواده اش او را بوسیدند و با او خداحافظی كردند چون دیگر انتظار نداشتند كه او از كما بیرون بیاید. این باور كردنی نبود اما Layla بعد از 3 سال از كما بیرون آمد و شروع به خواندن آهنگ ماما میا كرد. این آهنگی بود كه مادرش كتی، وقتی Layla در كما بود برای او می خواند. دكترها تشخیص ادند كه Layla بخاطر بیماری مننژیت B و منینگوكوكال به كما رفته است. Layla بعد از اینكه از كما بیرون آمد 5 روز در قسمت مراقبت های ویژه بیمارستان بستری شد. همین كه Layla از كما بیرون آمد و شروع به خواندن آهنگ ماما میا كرد تلویزیون فیلمی از مریل استریپ را پخش می كرد و او همین طور كه فیلم را نگاه می كرد آهنگ می خواند. او خیلی زود توانست بدون استفاده از دستگاه نفس بكشد. تنها مشكلی كه وجود داشت و خانواده اش را نگران می كرد این بود كه خونش كمی آلوده شده بود. اما این هم خیلی زود برطرف شد و Layla خیلی زود به خانه برگشت.

 

 

www.iranvij.ir | گروه اینترنتی ایران ویج ‌

 

2- دختر 3 ساله ای كه بعد از اینكه از كما بیرون آمد شروع به سیگار كشیدن و نوشیدن الكل كرد

دختر كوچك 3 ساله ای كه بر اثر تصادف به كما رفته بود، بعد از به هوش آمدن معتاد به سیگار و نوشیدن الكل شد. Ya Wen بعد از تصادف شدید با یك ون، به كما رفت و بعد از بیرون آمدن از كما روزی یك بسته سیگار می كشید. والدینش می گویند كه بعد از ترك بیمارستان شخصیت Ya Wen هم عوض شده. مادرش Gao می گوید كه تمام كارهای دخترش مثل افراد بالغ و بزرگ شده. او یك بار دید كه دخترش در دستشوئی پنهان شده و یواشكی دارد از سیگارهای پدرش می كشد. او، اول سیگارها را می دزدید اما كم كم با كارت اعتباری و از فروشگاه محله شان سیگارها و مشروبات را می خرید. خانم Gao كه اكنون در یك پناهگاه زندگی می كند، می گوید كه هنوز دخترش معتاد به سیگار و مشروبات الكلی است. اخیراً نوع لباس پوشیدنش هم عوض شده. او فقط دوست دارد كه لباس های پسرانه بپوشد. به تازگی پدر Ya Wen سیگار را ترك كرده و تمام افراد فامیل و خانواده او به جایی دیگر رفته اند. آنها می گویند كه Ya Wen وقتی خانواده اش را می بیند گریه می كند و از آنها سیگار می خواهد.

 

 

www.iranvij.ir | گروه اینترنتی ایران ویج ‌

 

3- پسركوچكی كه بعد از بیرون آمدن از كما به مادرش گفت f off

مادر این پسر 41 روز منتظر بود تا پسرش از كما بیرون بیاید. فقط بخاطر اینكه به او بگوید f off. این رمزی بود بین مادر و پسر و بیانگر این بود كه همه چیز خیلی خوب است. خانم Joanne Hopkins میگوید كه بعد از تصادف پسرش در بیمارستان بالای سرش بوده و منتظر شنیدن كلمه ای از او. خانم هاپكینز 39 ساله می گوید بعد از اینكه شنید پسرش تصادف كرده خیلی ناراحت شد و شروع به گریه كردن كرد. او خیلی سعی می كرد تا صحبت كند اما نمی توانست حتی یك كلمه هم حرف بزند. پسر خانم هاپكینز در ماه ژوئن، در تصادف از ناحیه سر صدمه شدیدی دیده بود و گردن و كمرش هم شكسته بود. او دو سال تحت مراقبت های ویژه بود و مادرش امید داشت كه خیلی زود خوب می شود.

 

 

www.iranvij.ir | گروه اینترنتی ایران ویج ‌

 

4- مادری كه به كما رفته بود باعث نجات فرزندش شد

صورت زیبا و كوچك بچه در اولین لحظات تولد نوزاد اولین خاطره زیبا برای هر مادری است. اما Valerie Leah این خاطره را از فرزندش ندارد چون وقتی كه پسرش Oliver متولد شد او به كما رفته بود. Valerie 35 ساله، در انتظار مادرشدن بود. اما در هفته 27 بارداری بود كه مبتلا به آنفولانزای خوكی شد و دكترها تمام تلاششان را كردند تا مادر و بچه را تا موقع زایمان سالم نگه دارند. دكترها تصمیم می گیرند كه مادر را به كما ببرند. 3 هفته بعد از تولد نوزادش بود كه Valerie توانست بچه اش را در آغوش بگیرد. Valerie روند بهبودی را طی كرد و خیلی زود از بیمارستان مرخصی شد. بعد از اینكه Valerie از كما بیرون آمد و فرزندش را دید بسیار خوشحال شد. و زمانی بیشتر خوشحال شد كه فهمید فرزندش پسر است. این زوج، هم اكنون دو فرزند دارند و هر 4 عضو خانواده در برابر ویروس آنفلونزای خوكی واكسینه شده اند.

 

 

www.iranvij.ir | گروه اینترنتی ایران ویج ‌

 

5- زنی كه بعد از بیرون آمدن از كما تمام زندگی اش را فراموش كرده بود

او هفته ها بخاطر آسیب مغزی در كما بود. اما Liz Sykes توانست بر این بیماری غلبه كند و زنده بماند. این اتفاق جالب در سال 2008 رخ داد. او مثل همیشه مشغول رانندگی بود و از محل كارش در Golcar به منزلش در Linthwaite بر می گشت. كه به یكباره زندگی اش از این رو به آن رو شد. او اصلاً نمی دانست كه كجاست و از قبل چه اتفاقی برایش رخ داده. یك هفته بعد این خانم 23 ساله، دچار حملات شدیدی می شود. هم خانه اش Shelton سریع او را به بیمارستان می رساند و چندین روز در بیمارستان می ماند تا دكترها بیماری اش را تشخیص بدهند. دكترها ابتدا تلاش می كنند تا او را از كما بیرون بیاورند. بیماری Liz باعث عفونت در سرش شده بود و عامل این عفونت هم یك نوع ویروس بود كه توسط پشه به او منتقل شده بود. وقتی كه Liz از كما بیرون آمد، حافظه اش كاملاً پاك شده بود. او حتی ساده ترین كارهایش را هم به یاد نمی آورد. او 11 ماه را در مركز مراقبت های ویژه در Leeds و York گذراند. این مركز جایی است كه بیمارانی كه از ناحیه سر دچار صدمه شده اند را نگهداری می كنند. در میان بیماران می توان افسران پلیس و سربازان افغانستانی را دید. هم اكنون Liz حافظه كوتاه مدت خود را به طور كامل از دست داده. او توانست جایزه بخش آموزش بزرگسالان را بخاطر اینكه شاگرد خیلی فعال و زرنگی بود را به خود اختصاص دهد.

 

 

www.iranvij.ir | گروه اینترنتی ایران ویج ‌

 

6- مادری كه هر وقت به فرزندانش می گفت خیلی دوستتان دارم به كما می رفت

این مادر فداكار و مهربان از نظر پزشكی مشكلی خاص دارد و آن این است كه هر وقت به فرزندانش می گوید شما را دوست دارم به كما می رود. Wendy Richmond 53 ساله، هر موقع احساسی می شد، می خندید یا گریه می كرد به كما می رفت. اما داروهایی كه دكترها برای او تجویز كردند بسیار گران بود و او از عهده خرید آنها بر نمی آمد. این به این معنی بود كه Wendy هیچ وقت نباید احساسی می شد. بیماری خانم Richmond اهل Pitsmoor Sheffield، مربوط به خواب می شد. خانم ریچموند، بعد از به دنیا آوردن آخرین فرزندش به این بیماری مبتلا شد. این یك بیماری بسیار كمیاب است چون خیلی از كسانی كه به این بیماری مبتلا می شوند یا تشخیص داده نمی شود و یا اینكه گزارش نمی شود. متخصصان تخمین می زنند كه حدود 30000 نفر در بریتانیا به بیماری ناركولپتیك مبتلا هستند.

 

 

www.iranvij.ir | گروه اینترنتی ایران ویج ‌

 

7- دختر اهل كروواسی كه بعد از بیرون آمدن از كما خیلی روان آلمانی صحبت می كرد

دختر نوجوانی به كما رفت و وقتی از كما بیرون آمد به زبانی دیگر صحبت می كرد. مورد بیماری Sandra Ralic دكترها را گیج كرده بود. قبل از اینكه به كما برود به زبان كرواسی صحبت می كرد، اما 24 ساعت بعد از به هوش آمدن دیگر نمی توانست به زبان كرواسی صحبت كند و به جای آن زبان آلمانی را خیلی سلیس و روان صحبت می كرد. والدینش می گویند كه او فقط زمانی كه به مدرسه می رفته كمی با زبان آلمانی آشنایی پیدا كرده. رئیس بیمارستان Dujomir Marasovic می گوید كه ما تلاش می كنیم تا علت به كما رفتن این دختر نوجوان را پیدا كنیم و بعد از آن هم راهی برای برگرداندن زبان كرواسی به او پیدا كنیم.

 

 

www.iranvij.ir | گروه اینترنتی ایران ویج ‌

 

8- قربانی تصادفی كه 19 سال در كما بود

مردی 19 سال در كما بود و بعد از این مدت از كما بیرون آمد. وقتی از كما بیرون آمد مادرش پیشش بود و همین كه چشمانش را باز كرد گفت مامان. سپس Terry Wallis، 39 ساله گفت Pepis، یعنی من شیر می خواهم. 19 سال پیش، در روز جمعه 13 ژولای سال 1984، آقای والیز در شب تولد دخترش با تراكتوری تصادف می كند و داخل مرداب می افتد. 24 ساعت بعد تراكتور را پیدا می كنند. او از ناحیه گردن آسیب شدیدی دیده بود و به كما رفته بود. دكترها شانس برگشت والیز به زندگی را خیلی كم می دانستند ولی خانواده و همسرش Sandi برعكس دكترها فكر می كردند. به همین خاطر والیز را در مركز مراقبت های ویژه بیمارستان بستری كردند. هر آخر هفته آنها، والیز را به مزرعه شان كه 26 مایل دورتر بود می بردند. خانواده اش با والیز صحبت می كردند و به او می گفتند كه منتظر برگشتش به زندگی هستند.یك روز مثل همیشه كه خانم والیز برای عیادت فرزندش به بیمارستان رفته بود پسرش چشمهایش را باز كرد و شروع به صحبت كردن كرد. اكنون، حال آقای والیز بسیار خوب است. او می تواند به راحتی صحبت كند و دخترش را كه اكنون 19 ساله است را دوست دارد. آسیب مغزی كه او در زمان تصادف به آن دچار شده بود باعث شده كه حافظه كوتاهش كمی ضعیف شده باشد. وقتی الان مادرش از او می پرسد كه چه كسی رئیس جمهور است او پاسخ می دهد Ronal Reagan. یك حقیقت جالب در این اتفاق وجود دارد و آن این است: روز جمعه 13 به كما رفت و 19 سال بعد روز جمعه 13 از كما بیرون آمد.

 

 

www.iranvij.ir | گروه اینترنتی ایران ویج ‌

 

9- مردی كه در كما حالش خوب شد

John Roach سالها بعد از تحمل درد و رنج تصمیم به خودكشی با كتامین می گیرد. و باعث می شود كه به كما برود. او از بیماری ضعف عضلات رنج می برد. اسم علمی این بیماری Reflex Sympathetic Dystrophy (RSD). John 50 ساله، یكی از هزاران بیماری است كه مبتلا به این مریضی هستند. و جان هم برای اینكه از شر این بیماری خلاص شود كتامین مصرف كرد و به كما رفت. پزشكان می گویند كتامین برای كسانی كه به این بیماری مبتلا هستند نعمتی است. دكتر Robert J.Schwartzman رئیس دانشكده پزشكی فیلادلفیا و بخش نورولوژی این بیمارستان 60 مریضی كه به این بیماری مبتلا شدند را برای درمان و تحقیق به آلمان و مكزیك فرستاد. جان، كارگر بازنشسته كارخانه تلفن سازی بود. وقتی كم كم تمامی عضلات بدنش از كار افتادند به فكر افتاد كه به زندگی اش خاتمه دهد. او سالها در كما بود و بعد از اینكه از كما بیرون آمد حالش خیلی خوب شده بود و می توانست به راحتی صحبت كند، ساعت ببندد و حلقه عروسی اش را دستش كند. بهتر از همه اینها این بود كه می توانست دست در دست با Rosemary بیرون برود.

 

مترجم : امید

 


jocuri mario
پنجشنبه 10 اسفند 1396 05:05 ب.ظ
سلام! من خیلی دوستت دارم! نسبت ما را به مکاتبات اضافی تقریبا در مورد مقاله خود را در AOL نگه دارید؟
من نیاز به یک متخصص در این زمینه برای حل مشکل من.
شاید تو باشی! نگاهی به آینده به شما نگاه کنید
fishdom deep dive cheats
جمعه 4 اسفند 1396 07:18 ب.ظ
من خواننده منظم هستم، چگونه همه شما هستم؟
این پاراگراف نوشته شده در این وب سایت در حقیقت دلخراش است.
Foot Problems
شنبه 14 مرداد 1396 08:45 ق.ظ
Hello! Someone in my Facebook group shared this website with us so I came to take a look.
I'm definitely loving the information. I'm book-marking and
will be tweeting this to my followers! Excellent blog and terrific design.
How can you heal an Achilles tendonitis fast?
دوشنبه 9 مرداد 1396 11:25 ق.ظ
I’m not that much of a online reader to be honest but your blogs really
nice, keep it up! I'll go ahead and bookmark
your site to come back in the future. Many thanks
Where is the Achilles heel?
یکشنبه 8 مرداد 1396 02:23 ق.ظ
Hi, I do believe this is a great web site. I stumbledupon it ;) I am going to return once again since
I book-marked it. Money and freedom is the best way to change, may you be rich and continue to guide others.
What do you do for a sore Achilles tendon?
یکشنبه 8 مرداد 1396 01:08 ق.ظ
Hi there would you mind letting me know which web
host you're utilizing? I've loaded your blog in 3 completely different browsers and I must say this blog
loads a lot faster then most. Can you suggest a good internet hosting provider at a honest price?
Cheers, I appreciate it!
Foot Issues
یکشنبه 8 مرداد 1396 12:52 ق.ظ
Do you have any video of that? I'd love to find out some additional information.
Do you get taller when you stretch?
یکشنبه 8 مرداد 1396 12:35 ق.ظ
If some one needs expert view regarding blogging and site-building after that i propose him/her
to pay a visit this blog, Keep up the fastidious job.
What causes burning pain in Achilles tendon?
یکشنبه 8 مرداد 1396 12:27 ق.ظ
I know this web page offers quality depending articles and other information, is there any
other web page which gives such data in quality?
Can better posture make you taller?
شنبه 7 مرداد 1396 11:14 ب.ظ
It's the best time to make some plans for the future and it's time to be happy.
I have read this post and if I could I desire to suggest you some interesting things or advice.
Perhaps you can write next articles referring to this article.
I want to read more things about it!
Foot Problems
شنبه 7 مرداد 1396 10:44 ب.ظ
It's truly very difficult in this active life to listen news
on Television, thus I simply use the web for that purpose, and take
the most up-to-date information.
Foot Problems
شنبه 7 مرداد 1396 09:48 ب.ظ
Hi there! This is kind of off topic but I need some guidance from an established blog.
Is it very difficult to set up your own blog? I'm not very techincal but I can figure things out pretty quick.
I'm thinking about creating my own but I'm not sure where to start.
Do you have any tips or suggestions? Appreciate it
http://deannabrockie.jimdo.com
شنبه 7 مرداد 1396 02:38 ب.ظ
Wow, marvelous weblog format! How long have you ever been running a blog for?

you make blogging look easy. The overall look of your web site is excellent, let alone the content
material!
How long does Achilles tendonitis last for?
شنبه 7 مرداد 1396 12:55 ب.ظ
Very soon this website will be famous amid all blogging and site-building users, due to it's fastidious posts
Foot Complaints
شنبه 7 مرداد 1396 10:46 ق.ظ
I am truly delighted to read this blog posts which carries tons of useful facts, thanks
for providing these data.
What is the tendon at the back of your ankle?
شنبه 7 مرداد 1396 10:34 ق.ظ
Hi! Do you use Twitter? I'd like to follow you if that would be ok.
I'm absolutely enjoying your blog and look forward to new updates.
Why do they call it the Achilles heel?
شنبه 7 مرداد 1396 08:58 ق.ظ
This post is worth everyone's attention. How can I find out more?
Where are the femur tibia and fibula?
شنبه 7 مرداد 1396 08:33 ق.ظ
I'm impressed, I must say. Rarely do I come across a blog that's both educative and entertaining, and without a
doubt, you've hit the nail on the head. The problem is something not enough folks are speaking intelligently about.
Now i'm very happy I found this in my search for something relating to this.
Doreen
یکشنبه 24 اردیبهشت 1396 10:48 ب.ظ
It is really a great and helpful piece of information.
I am satisfied that you just shared this helpful information with us.
Please stay us up to date like this. Thank you for sharing.
manicure
دوشنبه 21 فروردین 1396 07:34 ب.ظ
Thanks for finally writing about >.:: شعــر نو و
عاشقانه ::. - شگفت انگیزترین و جالبترین افرادی كه به كما
رفتند !!! <Liked it!
BHW
جمعه 11 فروردین 1396 12:48 ق.ظ
I'll immediately take hold of your rss as I can't find your e-mail subscription hyperlink or e-newsletter service.

Do you've any? Please allow me understand so that
I may subscribe. Thanks.
برنامه دریافت جدیدترین یوزرنیم و پسورد نود 32
شنبه 14 شهریور 1394 11:34 ق.ظ
ســــلام !
وبلاگتان زیباست!

ما برای کاربرانی که از آنتی ویروس نود 32 استفاده میکنند ، برنامه ای طراحی کردیم که بتوانند جدیدترین یوزرنیم و پسورد نود 32 را تنها با یک کلیک دریافت کنند.
این برنامه نیاز به نصب ندارد و حجم آن کمتر از 100 کیلوبایت میباشد و هیچگونه تبلیغات مزاحم به همراه خود ندارد!
با دانلود این برنامه از این پس تنها با یک کلیک و در کمتر از 3 ثانیه جدیدترین یوزر و پسورد آنتی ویروس خود را دریافت کنید.
این برنامه کاملا رایگان میباشد و دائما پشتیبانی و آپدیت میشود.
امکاناتی دیگر مانند مشاهده قیمت ارز و طلا و مشاهده جدول لیگ برتر و ... نیز به نرم افزار اضافه میشود.
برای دانلود به وبلاگ ما بیایید.
لطفا برای حمایت از ما ، وبلاگ ما را لینک کنید.
موفق باشید
علی
شنبه 3 مرداد 1394 02:48 ق.ظ
با سلام دوست عزیز.
وب زیبایی دارید.
خوشحال میشیم به وبسایت ما هم سر بزنید.
منتظر نظرات زیبای شما هستیم.
یاحق.
سارا
سه شنبه 11 فروردین 1394 10:13 ب.ظ
سلام روز بخیر!

نوشته هات عالییییییه! حرف نداره!

منم یه وبلاگ ساختم سریال کره ای دوبله فارسی برای دانلود گذاشتم!

اگه خواستی بیا و ببین!

فعلا سریال های زیر آماده دانلود است :


1- افسانه جومونگ 2- سرزمین باد ها

3- افسانه دونگی 4- جواهری در قصر

5- سرزمین آهن 6- امپراطور دریا

7- تاجر پوسان


تمام سریال ها دوبله فارسی و کامل هستند!


اگر پیشنهاد و یا درخواست سریال داری توی نظرات برام بنویس


برای بهتر شدن وبلاگم به نظرت نیاز دارم!


حتما بیا!
سارا شکیبا
جمعه 7 فروردین 1394 02:31 ب.ظ
سلام وبلاگت قشنگه!

من بازی های آندروید زیادی توی وبلاگم گذاشتم

حتما بیا دانلود کن و نظر برام بذار!

ممنون
پاپ من
دوشنبه 3 فروردین 1394 01:09 ب.ظ
سلام دوست عزیز! وبلاگت خیلی زیباست!

یک پیشنهاد عالی برای کسب در آمد از وبلاگت دارم.

سیستم کسب درآمد پاپ من -- ثبت شده در ستاد ساماندهی

نرخ هر آی پی = از 60 تا 150 ریال

پاپ آپ اول = 30 ریال و دومی 30 ریال

تسویه حساب منظم و هفتگی

ابتدا وارد سایت شوید و ثبت نام کنید

بعد از ثبت نام وبسایت خودتون رو ثبت کنید تا تایید بشه

بعد یک کد در قالب وبلاگتون قرار میدید

بعد به ازای هر بازدید کننده 60 تا 150 ریال دریافت میکنید

همین حالا ثبت نام کرده و شروع به کسب درآمد کنید!

پرداخت منظم و شمارش بالا از مزیت های سایت ماست

کافی است امتحان کنید!

مطمئنم خوشتون میاد و راضی خواهید بود!


منتظرما!
شبکه اجتماعی فیس پلاک
پنجشنبه 28 اسفند 1393 02:26 ب.ظ
سلام از وبلاگتون دیدن کردیم
عالی بود
از شما رسما دعوت میکنیم تا در شبکه ما عضو شوید و مطالبتان را به اشتراک گذارید تا بقیه هم استفاده کنند
منتظر حضور شما دوست عزیز هستیم!

با تشکر
مدیریت شبکه اجتماعی فیس پلاک
محمد
سه شنبه 26 اسفند 1393 09:34 ق.ظ
سلام
خیلی باحال بود مطالبت :)
با تبادل لینک موافقی؟
موافق بودی لینک کن بعد خبر بده لینکت کنم
کتاب آموزش مسائل جنسی و زناشویی برای اولین بار کاملا تصویری و عکسهای واقعی
سه شنبه 14 بهمن 1393 08:33 ب.ظ
اگر سنتان زیر 18 سال میباشید خواهش میکنم این نظر رو نخونید.
کتاب آموزش مسائل جنسی و زناشویی برای اولین بار کاملا تصویری و عکسهای واقعی
این کتاب صد در صد مورد نیاز شماست چه مجرد و چه متاهل
فقط تا پایان اسفند 1393 با این قیمت استثنایی عرضه میشود.
این کتاب آموزشی مخصوص افراد بالای 18 سال بویژه زوج های جوان است.
از عواقب خودارضایی با خبرید؟
موثرترین راههای ترک ان را می دانید؟
آقایان ! از زود انزالی رنج می برید ؟
خانم ها ! همسرتان قادر به ارضا شما نیست ؟
از سایز آلت خود ناراضی هستید ؟
نظر خانم ها را در این مورد می دانید؟
میخواهید به همراه همسرتان ارگاسم طولانی و دلپذیر داشته باشید ؟
می خواهید لذت جنسی دو طرفه را تجربه کنید؟
جواب همه افراد مثبت است اما به علت حجب و حیا در خانواده ها اموزش این مسائل مهم به خوبی صورت نمیگیرد و به علت عدم اگاهی و در برخی موارد اگاهی های غیر علمی و ناقص بسیاری افراد قادر به لذت بردن ازاین عواطف و احساسات خدادادی نیستند و برعکس عامل سرخوردگی و نگرانی و تشویش و اختلال در زندگی روزمره شان نیز می شود.
این کتاب در سایر سایت های دیگر به قیمت های بالا به فروش میرود.
اما ما به دلیل اهمیت آن این کتاب را تنها با 5000 هزار تومان در اختیار شما قرار می دهیم.
برای دیدن فهرست مطالب و خرید این کتاب به وبلاگ ما مراجعه کنید.
با لینک کردن وبلاگ ما ، گامی مهم در حل مشکلات جنسی جوانان جامعه بردارید.
در صورت مسدودی وبلاگ به ما ایمیل بزنید.خرید این کتاب بسیار آسان است.

 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر